Arama motoru botlarının nasıl çalıştığını, taramayı ve indekslemeyi biliyorsanız size tanıdık gelecektir. Değilse, açıklayayım.

Her şeyden önce Google, web sitenizi tarayacakları veya dizine ekleyecekleri konusunda herhangi bir garanti veya söz vermemektedir.

Google’ın farkındalığına girmek için blogunuzun içeriğini korumaya devam etmelisiniz. Google’ın sitenizi taramak, dizine eklemek ve sıralamak için sınırlı miktarda kaynağı vardır ve her siteye bilgi ve popülerlik açısından farklı davranması gerekir.

Google neden blog yayınlarınızı dizine eklemiyor?

Gönderilerinizin Google tarafından dizine eklenmemesinin birçok nedeni var. Bu kılavuzun sonraki bölümünde, gönderilerinizin dizine eklenmesini sağlamak için atabileceğiniz adımları da paylaştım.

1. Yayınlama planınız rastgele

Google, her web sitesi için bir tarama bütçesi ve tarama süresi ayırır. Düzenli olarak gönderi yayınlayan biriyseniz, Google botları tarama sürelerini buna göre belirler. Şimdi, aksine, günler veya aylar sonra rastgele yayınlar yayınlıyorsanız, arama motoru botlarının web sitenizi tekrar taramaya karar vermesi birkaç gün sürebilir. Bu, gönderilerinizin dizine eklenmemesinin başlıca nedenlerinden biridir.

2. Tarama bütçesi bitti:

Bu genellikle büyük sitelerde veya bir arkadaş sitesinde olur. Tıpkı tarama süresi gibi, Google bir site için tarama bütçesini belirler ve tarama sırasında sitenizin boyutu nedeniyle Google tarama bütçesi biter ve bu da yeni yayınların taranmasını etkiler.

3. Google’da site haritası yok

Bu en temel olanıdır, ancak bazen deneyimli web yöneticileri bile bunu gözden kaçırır. Site haritanız Google arama konsolunda gönderilmezse , dizine ekleme bir sorun haline gelebilir. Ve bazen site haritanız yeni gönderileri içermiyorsa, Google bunları keşfetmeyi zor bulacaktır.

4. Gönderiye ulaşmanın bir yolu yok:

Google, site haritası dışında dahili bağlantılara , ilgili yayın bağlantılarına, blog menüsündeki bağlantılara, geri bağlantılara güvenir.Google, bir web sayfasını etkili bir şekilde taramak içinŞimdi, en yeni gönderileriniz herhangi bir yerden bağlanmıyorsa ve botlar ulaşmak imkansız buluyorsa, olumsuz bir etkisi olabilir.

Daha fazla neden olabilir, ancak senaryonun çoğunda, yayınlarınızın Google aramada dizine eklenememesinin nedenleri bunlardır.

Daha fazla araştırmak için yapmanız gerekenler:

  • Başını aşmak Google arama konsoluna
  • URL alanına (Üst), Google tarafından dizine eklenmemiş URL’yi girin

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, bu araç sadece indekslenmiş durumunuzu kontrol etmenize izin vermez, aynı zamanda indekslenmemiş gönderilerinizin indekslenmesini talep etme seçeneği de sunar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.